Bu program Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuryeti tarafından finanse edilmektedir
This programme is co-funded by the European Union and the Republic of Turkey

Tüketici Hakları Güçleniyor

 

Faaliyet 5 detayı

İş Paketi 5. ONLINE TRACORE

 

Amaçları;

 

·       BEUC'a benzer çevrimiçi bir e-öğrenme aracı hazırlamak

·       Online tüketici profesyonelleri, özellikle Türk tüketici STK'ları için eğitim ve e-öğrenme kursunun dahil edilmesi. Bu interaktif çevrimiçi modüller, tüketici koruması konusunda temel bir anlayış sağlar ve katılımcıların ihtiyaçlarına uygun bir tempoda yapılabilir. Çevrimiçi tüketici topluluğu alışveriş deneyimi, tavsiye, kaynak, diğer tüketici profesyonel akranları için ipuçları oluşturmak ve birlikte becerilerini oluşturmak için yardımcı olan bir çevrimiçi ağ aracı üretilmiştir.

·       AB düzeyinde tüketici hakları programı ile ilgili en son haberleri online kaynak bölümünde yapmak. Çevrimiçi TRACORE'un kaynak bölümünde tüketici ürünleri hakkında güncel bilgi edinin.

 

İş tanımı

 

Proje ortakları, bir çevrimiçi e-öğrenme aracı üretmiştir. (TRACORE)

Projenin bu bölümü üç önemli bölümden oluşmaktadır.

1.     Eğitim,

2.     Ağ Oluşturma

3.     Kaynaklar

 

1.     TRACORE'un eğitim bölümü aşağıdaki modülleri içerebilecek e-öğrenme kursunu içermektedir:

 

1-Tüketici Hukuku;

2- Halkla ilişkiler ve Lobicilik.

3- Finansal Hizmetler.

      4- AB proje hazırlama ve yönetme

 

 

2.     Ağ bölümü, Türkiye'deki ve Avrupa'daki çevrimiçi ve bireysel tüketici profesyonelleri ile profesyonel bir iletişim ağı oluşturmak için benzersiz bir fırsat sunmaktadır. Diğer uzmanlardan ve meslektaşlardan öğrenme, iyi uygulamaları paylaşma ve tecrübe alışverişi, Avrupa'da güçlü bir tüketici hareketi için başarılı ortaklıklar oluşturur.

Ağda paylaşma iki alt bölüm içerir: Üye Dizini ve Forum.

 

3.     Kaynaklar bölümü, eğitim ve tüketici konularının yanı sıra endüstri ve AB tüketici konularındaki haberlere yer vermektedir. Ayrıca, TRACORE ağ üyeleri bu bölümde haberler ekleyebilir. Yararlı bağlantılar ve uzman tavsiyesi bölümü bulunmaktadır. Uzman tavsiyesinde, proje ortağı tüketici sorularında mümkünse sorulara canlı olarak cevap vermektedir.